Systemy maskowania dźwiękiem
W jakim celu instalować system maskowania dźwiękiem?
aby podnieść prywatność rozmów, na przykład pomiędzy lekarzem a pacjentem - nikt postronny nie powinien ich słyszeć
aby uniknąć sytuacji dyskomfortu na przykład w poczekalni, w której pacjenci oczekujący w kolejce słyszą dźwięki z gabinetu (np. stomatologa), nie tylko rozmowy ale jęki bólu itp źle wpływają na samopoczucie pacjentów, niestety często drzwi (a nawet ściany) nie mają odpowiedniej izolacyjności akustycznej
aby podnieść komfort pracowników - sprawiając, że nie słyszą rozpraszających ich dźwięków (kroki, rozmowy telefoniczne itp)
Jak działa maskowanie dźwiękiem?
Systemy maskowania dźwiękiem wykorzystują dwa zjawiska związane z fizjologią słuchu:
maskowanie akustyczne - dźwięk o wyższym poziomie zagłusza dźwięki o niższym poziomie i podobnej częstotliwości (bądź paśmie), zjawisko to wykorzystywane jest również w stratnej kompresji dźwięku (np. MP3)
adaptacja słuchu - potrafimy przyzwyczaić się do pewnych typów jednostajnych hałasów i je ignorować (szum) - np. hałas wentylacji lub klimatyzacji
Systemy maskowania dźwiękiem emitują przez głośniki szum o odpowiednio ukształtowanej charakterystyce (dopasowanej do akustycznego środowiska pomieszczenia) oraz o odpowiednim natężeniu.
System maskowania dźwiękiem może działać równocześnie jako system rozgłoszeniowy tła muzycznego i komunikatów - w przypadku przychodni, klinik itp może służyć do wywoływania pacjentów, przekazywania informacji z systemów kolejkowych, emisji muzyki lub bajek dla dzieci lub sygnału audio z odbiorników TV.
Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora ROI. Kalkulator oblicza wskaźnik rentowności Systemu Maskowania Dźwiękiem.
SMS-SEN
czujnik aktywnej regulacji głośności systemu maskowania dźwiękiem
Indeks katalogowy: SOF000010