Głośniki

Systemy maskowania dźwiękiem wykorzystywane są w dwóch celach:

  • podniesienie komfortu pracy

  • zwiększenie prywatności rozmów.


Maskowanie dźwiękiem to wykorzystanie naturalnej zdolności narządu słuchu do przystosowania się do warunków otoczenia poprzez emisję dźwięku maskującego. Specjalnie ukształtowany szum, emitowany przez odpowiednio dobrane i rozmieszczone głośniki, nie zwraca uwagi osób przebywających w pomieszczeniu – ich słuch adaptuje się do ciągłej obecności sygnału tego typu. Jednocześnie osoby te przestają słyszeć część dźwięków, których poziom jest porównywalny z emitowanym szumem – jest to efekt maskowania akustycznego.

Zmniejszenie ilości dźwięków rozpraszających uwagę pracowników pozytywnie wpływa komfort pracy, zwiększając wydajność i satysfakcję. Wśród maskowanych dźwięków są również rozmowy prowadzone przez współpracowników. Z tego powodu systemy maskowania dźwiękiem doskonale sprawdzają się w biurach typu open-space, a zwłaszcza w call-center. Dzięki maskowaniu rozmowa staje się bardziej zrozumiała dla jej uczestników a wyeliminowanie dźwięków sąsiednich rozmów wpływa na poczucie prywatności, zwiększając komfort i zaufanie. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo usłyszenia treści przez niepowołane osoby.

Z technicznego punktu widzenia bardzo istotny jest odpowiedni dobór urządzeń. Procesor – generator sygnału oraz wzmacniacz powinny umożliwić wytworzenie i ukształtowanie szumu oraz zasilenie głośników odpowiednią mocą. Głośniki powinny zapewnić odpowiednio szerokie pasmo przenoszenia by nie zawęzić pasma szumu. Liczba i rozmieszczenie głośników są istotne ze względu na równomierność poziomu szumu w pomieszczeniu; ewentualne zmiany poziomu mogą spowodować problemy z adaptacją słuchu.

Systemy maskowania dźwiękiem wymagają indywidualnego podejścia. Cena systemów maskowania dźwiękiem zależy od wielu czynników, w związku z tym zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaprojektują system maskowania dźwiękiem dla Państwa.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (6)
Głośniki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

SMS-VIBX

głośnik wibracyjny systemu maskowania dźwiękiem, 5W

Indeks katalogowy: SOF000006

14 dni

SMS-SURF4

głośnik powierzchniowy systemu maskowania dźwiękiem, 10W

Indeks katalogowy: SOF000005

14 dni

SMS-DIRECT

głośnik kierunkowy systemu maskowania dźwiękiem, 10W

Indeks katalogowy: SOF000004

14 dni

SMS-HDN

ukryty głośnik systemu maskowania dźwiękiem, 5W

Indeks katalogowy: SOF000003

14 dni

SMS-FLAT

głośnik niskoprofilowy systemu maskowania dźwiękiem, 10W

Indeks katalogowy: SOF000002

14 dni

SMS-STR

głośnik sufitowy systemu maskowania dźwiękiem, 10W

Indeks katalogowy: SOF000001

14 dni