Pozostałe

Systemy maskowania dźwiękiem wykorzystywane są w dwóch celach:

  • podniesienie komfortu pracy

  • zwiększenie prywatności rozmów.


Maskowanie dźwiękiem to wykorzystanie naturalnej zdolności narządu słuchu do przystosowania się do warunków otoczenia poprzez emisję dźwięku maskującego. Specjalnie ukształtowany szum, emitowany przez odpowiednio dobrane i rozmieszczone głośniki, nie zwraca uwagi osób przebywających w pomieszczeniu – ich słuch adaptuje się do ciągłej obecności sygnału tego typu. Jednocześnie osoby te przestają słyszeć część dźwięków, których poziom jest porównywalny z emitowanym szumem – jest to efekt maskowania akustycznego.

Zmniejszenie ilości dźwięków rozpraszających uwagę pracowników pozytywnie wpływa komfort pracy, zwiększając wydajność i satysfakcję. Wśród maskowanych dźwięków są również rozmowy prowadzone przez współpracowników. Z tego powodu systemy maskowania dźwiękiem doskonale sprawdzają się w biurach typu open-space, a zwłaszcza w call-center. Dzięki maskowaniu rozmowa staje się bardziej zrozumiała dla jej uczestników a wyeliminowanie dźwięków sąsiednich rozmów wpływa na poczucie prywatności, zwiększając komfort i zaufanie. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo usłyszenia treści przez niepowołane osoby.

Z technicznego punktu widzenia bardzo istotny jest odpowiedni dobór urządzeń. Procesor – generator sygnału oraz wzmacniacz powinny umożliwić wytworzenie i ukształtowanie szumu oraz zasilenie głośników odpowiednią mocą. Głośniki powinny zapewnić odpowiednio szerokie pasmo przenoszenia by nie zawęzić pasma szumu. Liczba i rozmieszczenie głośników są istotne ze względu na równomierność poziomu szumu w pomieszczeniu; ewentualne zmiany poziomu mogą spowodować problemy z adaptacją słuchu.

Systemy maskowania dźwiękiem wymagają indywidualnego podejścia. Cena systemów maskowania dźwiękiem zależy od wielu czynników, w związku z tym zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaprojektują system maskowania dźwiękiem dla Państwa.

Cena
Pokaż wyniki (2)
Pozostałe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

CMS-II-2Ch

dwustrefowy, kompaktowy system maskowania dźwiękiem

Indeks katalogowy: SOF000019

14 dni
13 275,00 zł netto 16 328,25 zł brutto w tym 23% VAT / szt.

CMS-II-1Ch

jednostrefowy, kompaktowy system maskowania dźwiękiem

Indeks katalogowy: SOF000018

14 dni
9 449,00 zł netto 11 622,27 zł brutto w tym 23% VAT / szt.