Pętla indukcyjna w domofonie parkingowym

Indeks katalogowy: Got000049

  • Czas dostawy: 48h

Opis

Domofon parkingowy umożliwia komunikację użytkownika parkingu obiektu hotelowego lub konferencyjnego z wyznaczoną obsługą czy pracownikami. Specyfika ich zewnętrznej instalacji powoduje, że osoby niedosłyszące często mają duży problem ze zrozumieniem rozmówcy słyszanego z małego głośnika na tle otaczającego hałasu.

 

Zintegrowana pętla indukcyjna Contacta IL-EL-42-PB to doskonałe rozwiązanie dla osób niedosłyszących posiadających aparat słuchowy lub implant z cewką typu T. Moduł łatwo integruje się z istniejącymi instalacjami domofonowymi. Obudowa ma stopień ochronności IP55, przeznaczona jest do bezpośredniego montażu natynkowego obok domofonu.
Dostępna jest również wersja PF do montażu podtynkowego.

Obydwa moduły posiadają wymagane normatywnie oznaczenia – znak T. Sygnał wejściowy pobieramy z wyjścia liniowego, jeśli domofon go nie posiada to dźwięk pobieramy bezpośrednio z zacisków głośnika. W pełni izolowane wejścia wzmacniacza zapewniają bezproblemową i bezpieczną współpracę z każdym rodzajem domofonu. Wbudowana funkcja AGC na bieżąco dopasowuje wzmocnienie do poziomu sygnału, instalacja i uruchomienie jest więc bardzo proste. Moduł wymaga wyłącznie zasilania DC 14V/2,1A i podłączenia do źródła sygnału audio z jednostki zewnętrznej domofonu lub wideofonu. Pętla induktofoniczna spełnia wymagania normy IEC 60118-4 w zakresie pasma przenoszenia. Efektywny zasięg działania to 120 cm od obudowy, co zapewnia pełen komfort korzystania ze wsparcia w normalnej pozycji człowieka stojącego przy domofonie. Zalecana wysokość montażu to 170 cm od podłoża.