Wybierz odtwarzacz dopasowany do Twoich potrzeb


Odtwarzacze interaktywne to urządzenia o różnorodnym zastosowaniu. Sprawdzą się one zarówno w systemach rozgłoszeniowych do odtwarzania muzyki w tle. Jak i również do emitowania komunikatów, ogłoszeń i alertów sygnałowych według kalendarza zdarzeń. Zależnie od wybranego modelu urządzenia możliwe jest odtwarzanie sygnału z radia sieciowego czy też zarządzanie odtwarzaczem z poziomu serwera.

Zebraliśmy informację o odtwarzacz marki ID-AL i zestawiliśmy je w poniższej tabeli.My Music Player LE


Kompaktowy odtwarzacz, posiadający szereg możliwości.

Wyposażony w wyświetlacz LCD pokazujący aktualnie odtwarzane utwory. Z poziomu panelu przedniego możliwa jest regulacja wzmocnienia, zmiana utworów, przełączanie pomiędzy radiem sieciowym a USB.

Posiada serwer FTP, w którym możliwe jest dodanie stacji radia sieciowego, użytkowników czy też ustalenie kolejność odtwarzanych playlist.

Każdy użytkownik może posiadać osobne, indywidualne ustawienia, głośności, preferowanej stacji radiowej, wybranej playlisty. Po włączeniu automatycznie zaczyna odtwarzanie muzyki.

Czyta MP3 i WAV z USB. Do odtwarzacza dedykowane jest oprogramowanie, dzięki któremu można zaplanować, odtwarzanie wiadomości, muzyki, a nawet zmiany głośności według harmonogramu, kalendarza.

Dzięki serwerowi sieciowemu możliwy jest zdalny dostęp do urządzenia i konfiguracja z poziomu każdego komputera działającego w tej samej sieci.

My Music Player

Odtwarzacz My Music Player stanowi bardziej rozbudowana wersja odtwarzacza My Music Player LE.

Poza portem USB odtwarzacz posiada, wejście na kartę SD, niesymetryczne złącze RCA, do którego można podłączyć np. odtwarzacz CD, wyjścia niesymetryczne RCA, symetryczne XLR i jack do podpięcia słuchawek. Dodatkowo MYMUSICPLAYER posiada wbudowany twardy dysk SATA 2"1/2.

Na panelu przednik znajduje się wyświetlacz LCD, pokrętło do regulacji wzmocnienia oraz dwa konfigurowalne przyciski. Ponadto do urządzenia dołączono pilot na podczerwień.

Tak samo jak w wersji odtwarzacza LE, możliwe jest sterowanie muzyką poprzez playlisty w formacie m3u, dodatkowo urządzenie posiada funkcję odtwarzania ścieżek losowo lub sekwencyjnie.

Spośród dostępnych funkcji można wyróżnić: pięcio-pasmowy korektor częstotliwości czy automatyczną zmianę czasu letniego/ zimowego.

Odtwarzacz podpięty pod sieć oferuje szereg funkcjonalności:

- serwer FTP (upload i download);

- serwer sieciowy http jako panel administracyjny;

- streaming, radio sieciowe;

- protokół NTP;

- DHCP;

- wysyłanie powiadomienia email w razie awarii.

Możliwość komunikacji przez Ethernet z serwerem sieciowym FTP, oraz komunikacji z komputerem za pomocą portu szeregowego RS-232. Dodatkowo odtwarzacze można łączyć w sieć tworząc wielostrefowy system zarządzany przez kontroler połączony po RS-232.

ChronoPlayer mkll


Prosty odtwarzacz do zainstalowania z funkcją wiadomości, alertów sygnałowych, odtwarzania muzyki zgodnie z kalendarzem.

Możliwość planowania zdarzeń i odtwarzanych plików zgodnie z kalendarzem nawet na kilka lat do przodu. Wewnętrzny zegar automatycznie wykrywa strefę czasową.

Połączenie szeregowe po RS-232 do kontroli i komunikacji z urządzeniem. Port USB, slot na kartę SD, wyjście liniowe niesymetryczne, złącze jack (TRS). Obsługa formatów MP3 i WAV.

Nano Player Box
NANOPLAYER-BOX-PLUS.png

Budżetowy, miniaturowy odtwarzacz. Rozwiązanie dla kiosków, małych ekspozycji, wystaw czy paneli interaktywnych.

Posiada wbudowany wzmacniacz 2x8 W, do podłączenia dwóch pasywnych głośników. Ponieważ wbudowany wzmacniacz jest małej mocy, urządzenie jest polecane do nagłośnienia niewielkich obszarów. Prosty odtwarzacz z wejściem liniowym Mini-jack 3.5 mm oraz czytnikiem kart SD. Odtwarza pliki w formacie MP3 oraz WAV.

Idealny aby nagłośnić przestrzeń w budżetowych instalacjach, aby przekazywać wiadomości odbiorcą lub w instalacjach w przestrzeniach publicznych, NanoPlayer Box jest niedrogim rozwiązaniem. Opcjonalnie możliwe jest rozbudowanie zestawu o pilot do sterowania na podczerwień.

MicroPlayer mklll

Wielozadaniowy flagowy model serii ID-AL, MicroPlayer mkIII jest profesjonalnym rozwiązaniem audio, zaprojektowanym w celu spełnienia szerokiego zakresu scenariuszy odtwarzania.

Dzięki zdolnościom interaktywnym MicroPlayer mkIII, odtwarzanie może być kontrolowane za pomocą czujnika ruchu, przycisków lub łącza RS-232. Jego 2 wyjścia GPIO są w stanie kontrolować diody, przekaźniki lub maszyny.

Tryb oszczędzania energii pozwala na instalację na zewnątrz przy użyciu paneli słonecznych lub baterii.

Wbudowany wzmacniacz i wyjście słuchawkowe ułatwiają instalację. Dzięki niewielkim rozmiarom i bez ryzyka nagrzewania się, MicroPlayer mkIII może być zainstalowany w magazynie lub bezpośrednio w produkcjach.

EventPlayer mkll (EP220, EP230)

Prawdziwy projektant wydarzeń, seria EventPlayer mkII została zaprojektowana, aby spełnić wymagania różnorodnych projektów. Promuj dziedzictwo, dzieło sztuki, uatrakcyjnij wystawę sklepową, poprowadź imprezę, grę, steruj fontanną muzyczną - seria EventPlayer mkII kieruje jednocześnie dźwiękiem, światłem i ruchem.

Odtwarzanie może być zaprogramowane tak, aby rozpoczynało się automatycznie po włączeniu zasilania. EventPlayer mkII EP230 oferuje wiele rozwiązań interaktywnych: wyzwalanie za pomocą przycisków lub czujników ruchu, odtwarzanie ze znacznikiem czasu z dokładną datą i godziną, zarządzanie przez Ethernet.

Ułatw sobie instalację dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi, zainstaluj EventPlayer mkII EP220 EP230 w dowolnym środowisku lub w szafie technicznej.

EP220 proponuje lżejszą interaktywność dla prostych i budżetowych projektów.

Stwórz swój własny pokaz za pomocą dołączonego oprogramowania do edycji: projektuj swoje projekty z synchronizacją dźwięku intuicyjnie z ekranu komputera. Zobacz rezultat w czasie rzeczywistym dzięki zintegrowanemu interfejsowi EP330.

Jedno urządzenie wiele zastosowań

Odtwarzacze można wykorzystać w praktycznie każdej przestrzeni.

Przykłady zastosowania:

Szkoła: dzwonek w szkole, rozgłaszanie komunikatów, muzyka, radiowęzeł. Jedno urządzenie spełniające kilka funkcji. Nie tylko dzwonek ale też z tego samego urządzenia można przesyłać komunikaty dla uczniów, na przerwach odtwarzać muzykę – funkcja radiowęzła. W czasie specjalnych wydarzeń, np. dni otwartych do muzyki w tle i okolicznościowe komunikaty.

W zakładach pracy, fabrykach: ogłaszanie przerw, rozgłaszanie komunikatów do pracowników.

Sklepy, galerie handlowe: Muzyka w tle, informacje dla klienta i komunikaty, wzywanie sprzedawcy.

Restauracje: Odtwarzanie muzyki w tle, informacje i ogłoszenia dla klientów

Muzea, galerie, wystawy:. Może to być odtwarzacz ogólny na cały obiekt, podłączony do sieci, aby rozgłaszać komunikaty dla zwiedzających i odtwarzać muzykę pasującą do klimatu miejsca. Może to być również, odtwarzacz dedykowany danej części wystawy, konkretnej ekspozycji. Dodając do odtwarzacza czujnik ruchu, można stworzyć system, który po wykryciu ruchu na danym obszarze będzie rozpoczynać odtwarzanie wybranego pliku audio. Może to być dodanie kolejnej warstwy percepcji, w postaci muzyki kształtującej klimat. Ale również można ten odtwarzacz wykorzystać, jako audioguide, odtwarzanie komunikatów przewodnika.

Mamy nadzieję że po lekturze niniejszego artykułu wybór odpowiedniego odtwarzacza stanie się łatwiejszy. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu doradzimy.


Zapraszamy do kontaktu:


przez WhatsApp

przez Facebook Messenger

e-mail: 
biuro@akustyk.pl

lub telefon: 71 78 73 900