Nagłośnienie ogrodów czy patio może sprawić trudność. Potrzebny jest wybór rozwiązania, które zapewni odpowiednią jakość dźwięku i będzie mogło być ustawione w najlepiej nam pasującym miejscu altany czy ogrodu, a także będzie odporne na warunki atmosferyczne. Jak wybrać adekwatny system? Najlepiej skorzystać z oferty Akustyk.pl, który proponuje rozwiązania dopasowane do każdych potrzeb. Znajdziemy tu dostęp do wielu różnorodnych artykułów renomowanych producentów.

 

Elementy nagłośnienia ogrodów

 

Decydując się na nagłośnienie patio czy ogródka piwnego, można wybrać głośniki pasywne bądź aktywne kolumny bezprzewodowe, przy czym możemy je ustawić na ziemi, w tym na kostce brukowej, jak również wybrać elementy wiszące, mocowane za pomocą wkrętów. Tylko od nas zależy, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy – jeśli nagłośnienie ma mieć charakter okresowy, czyli być używane tylko w miesiącach letnich, warto wybrać technologię bezprzewodową. Gdy z altany będziemy korzystali również w zimie, instalacja na stałe może być lepszą opcją.

 

Warto wykorzystać wysokiej jakości wzmacniacz. Do zastosowań domowych wystarczy amplituner kina domowego.  Decydując się na nagłośnienie ogródka piwnego, można kupić wzmacniacz zintegrowany bądź wielostrefowy. Kluczowy parametr każdego systemu przeznaczonego na zewnątrz to trwałość w przypadku oddziaływania wody czy promieni UV. Warto ponadto zwrócić uwagę na możliwość podłączenia do istniejącego systemu multiroom, dzięki czemu będziemy mogli oglądać telewizję również w ogrodzie, korzystając z wyjątkowych doznań dźwiękowych.