System nagłośnieniowy (interkom) na stanowisku obsługi BOI - Model Dostępnego Sądu

Indeks katalogowy: Got000025

  • Czas dostawy: 48h

Opis

System wspomagania osób słabosłyszących w Biurze Obsługi Interesantów oraz w Czytelni w Sądach zgodny z opracowaniem Model Dostępnego Sądu.

Opracowanie Model Dostępnego Sądu przygotowane na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości zawiera wytyczne i zalecenia dotyczące dostępności budynków użyteczności publicznej w sądownictwie dla osób z niepełnosprawnościami, w tym osób słabosłyszących.

Dokument określa 3 poziomy dostępności osiągane przez dany budynek.

W zakresie wyposażenia Biura Obsługi Interesantów oraz Czytelni zaleca się wyposażenie BOI w pętle indukcyjne, co najmniej jedno urządzenie ułatwiające osobom słabosłyszącym zrozumienie pracownika.

W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe rozwiązania dla spełnienia wymogów dostępności BOI na poziomie 1, 2 i 3. 

Dostępność na poziomie drugim oznacza wyposażenie minimalne jako przynajmniej jedną stanowiskową pętlę induktofoniczną lub nagłaśniający system interkomowy wspierający osoby słabosłyszące bez aparatu słuchowego z cewką typu T.

Interkomy Contacta z serii STS-K uzupełnione o przewód pętli indukcyjnej zapewniają wsparcie zarówno osób słabosłyszących posiadających aparat z cewką typu T jak i osób słabosłyszących bez aparatu. Dostępne są modele do każdego rodzaju stanowiska; do postawienia na blacie czy do montażu na lub przy barierze bezpieczeństwa – jeśli stanowisko jest nią przedzielone. Pętla indukcyjna może być zamontowana pod blatem lub w znaku informującym o obecności pętli.

Wyposażenie stanowiska BOI w interkom Contacta z pętlą zapewnia spełnienie wymagań dla poziomu drugiego, a w połączeniu z pozostałymi wymogami dla całego budynku – poziomu trzeciego.

  

Zobacz także

Akcesoria