Pętla induktofoniczna do montażu w infokiosku w obiekcie sportowym

Indeks katalogowy: Got000058

  • Czas dostawy: 48h

Opis

Infokioski mają na celu zwiększenie dostępności informacji, umożliwiając użytkownikom szybkie znalezienie odpowiedzi na ich pytania bez potrzeby pomocy człowieka. Mogą poprawić wydajność, zmniejszyć liczbę kolejek i zapewnić użytkownikom interaktywne wrażenia we własnym tempie. Na terenie ośrodków sportowych mogą być wykorzystywane na przykład do zakupy biletów lub rezerwacji miejsc na trybunach.

Contacta IL-A42 to moduł wzmacniacza pętli induktofonicznej przeznaczony do zabudowania w infokioskach, totemach informacyjnych czy kasach samoobsługowych. Pozwala na łatwe uzupełnienie budowanego urządzenia w funkcję wsparcia osób niedosłyszących posiadających aparat słuchowy z cewką typu T.


Wzmacniacz przyjmuje sygnał audio liniowy o standardowym poziomie 1V RMS (typowe wyjście karty dźwiękowej mini PC). Możliwe jest również pobranie sygnału z linii głośnikowej niskoomowej lub nawet z linii 100V. Posiada zdublowane wejście/wyjście audio co upraszcza integrację z istniejącym źródłem dźwięku i wzmacniaczem audio. Moduł posiada funkcję AGCautomatyczną regulację poziomu sygnału wyjściowego, ręczna regulacja nie jest potrzebna.
Na wyjście wzmacniacza podłączamy gotową pętlę indukcyjną IL-AE99 lub pętlę z izolowanego przewodu wykonaną w ramce wokół wyświetlacza.

Moduł zasilany jest zasilaczem sieciowym 14V DC 2A. Pętlę gotową lub przewód montujemy standardowo wokół wyświetlacza, zasięg efektywnego działania to około 1,2m.

Do sprawdzenia poprawności działania zamontowanej pętli służy odbiornik IL-RX20 wraz z słuchawkami. Po założeniu słuchawek osoba testująca słyszy to, co osoba niedosłysząca z aparatem z cewką T.

Dostępne są również gotowe moduły IL- A42 zabudowane w niewielkiej obudowie wraz z pętlą. Jeżeli w urządzeniu jest miejsce na zamontowanie takiego kompletu, to montaż sprowadza się do wycięcia odpowiedniego otworu, podłączeniu sygnału oraz zasilania. Wersja PF - licowana z obudową urządzenia, oraz PB montowana na obudowie posiadają IP55 i mogą być stosowane w urządzeniach zaprojektowanych do pracy na zewnątrz. 

Zobacz także

Akcesoria