Pętle indukcyjne

Pętle indukcyjne, nazywana również pętlą induktofoniczną, to system opracowany z myślą o osobach niedosłyszących, które korzystają z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Pętla indukcyjna wyraźnie poprawia zrozumiałość mowy.

Urządzenia powinny być dobierane z niezwykłą starannością oraz z uwzględnieniem specyfiki danego obiektu. Dzięki temu mogą w efektywny sposób przekazywać informacje osobom z dysfunkcją narządu słuchu.

System pętli jest złożony ze wzmacniacza oraz przewodu. Wzmacniacz otrzymuje sygnał ze źródła, którym może być mikrofon, odtwarzacz dźwięku czy nagłośnienie, a następnie przetwarza go, wzmacnia i wysyła na przewód pętli induktofonicznej. Wykorzystując zjawisko indukcji magnetycznej, sygnał w formie zmiennego pola magnetycznego jest przekazywany do aparatu słuchowego. Tam zamienia się na dźwięk.

Rodzaje pętli.

Dostępnych jest kilka rodzajów pętli indukcyjnej. Najpopularniejsze z nich to:

- przenośna
- okienkowa (stanowiskowa) pętla induktofoniczna, która jest przeznaczona do użytku w miejscach obsługi bezpośredniej. Zaliczamy do nich kasy, recepcje, urzędy  czy punkty informacyjne
- powierzchniowa, która może być stosowana w pomieszczeniach lub na określonych obszarach. Pętle powierzchniowe dzielimy na pętle obwodowe (przewód prowadzony po obwodzie pomieszczenia) oraz macierzowe (z przesunięciem fazowym).

Oferujemy akcesoria do pętli indukcyjnych oraz znaki informacyjne. Duże zróżnicowanie dostępnych rozwiązań ułatwia dopasowanie do specyficznych potrzeb danego obiektu.

Pętla induktofoniczna jest uznawana za jeden z najbardziej przyjaznych i dających najwięcej korzyści systemów wspomagających osoby niedosłyszące.

Zadbaj o nowoczesność w zarządzanym obiekcie. Postaw na niezawodne pętle indukcyjne i stwórz infrastrukturę przyjazną osobom niedosłyszącym.

Pokazuje 1 - 18 z 18 produktów
Kategorie
Włączone filtry:
    Producent
    Akceptuje

    Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.