Pętle indukcyjne dopasowane do każdej sytuacji

2023-08-14


 

Marka Contacta posiada w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń wspomagania słyszenia.

 

 

Spośród dostępnych rozwiązań możemy wyróżnić:
 

  • pętle indukcyjne powierzchniowe
  • indywidualne pętle indukcyjne


Rodzaje pętli indukcyjnych

Pętle indukcyjne powierzchniowe obejmujące większy obszar pozwalają na jednoczesne korzystanie z nich przez wiele  osób.

Pętle te można podzielić ze względu na sposób prowadzenia przewodu:

  • perymetryczne - czyli takie, w której przewód prowadzony jest po obwodzie sali. Rozwiązanie to sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie zakłócenia sygnału są niewielkie
  • fazowe - w których pętla indukcyjna składa się z dwóch osobnych pętli przesuniętych fazowo względem siebie w układzie macierzowym. Przykład prowadzenia przewodów w takiej pętli pokazuje poniższy rysunek

Pętle w układzie fazowym stosuje się, aby uzyskać równomierny rozkład natężenia pola.


Wzmacniacze pętli indukcyjnej

V7 / V15 / V22 / V34

Pojedyncze wzmacniacze serii V to urządzenia nadające się do zastosowania zarówno w małych salach, jak i w dużych obiektach i aulach. Urządzenia charakteryzują się klasą sprawności D i są w stanie dostarczyć prąd rzędu 5-12A RMS (zależnie od modelu).


V15A / V22A / V34A


Seria dwukanałowych wzmacniaczy nadających się do zastosowania w układzie fazowym pętli. Sprawdzą się w dużych obiektach, jak również tam, gdzie występują duże zakłócenia pola magnetycznego.

 
Indywidualne pętle indukcyjne

Przenośna pętla IL-PL20-2

Przenośna pętla w formie walizki to uniwersalne rozwiązanie zapewniające pomoc osobom niedosłyszącym w miejscach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania stałej pętli.
Urządzenie posiada wbudowany mikrofon i pozwala na prowadzenie rozmowy pomiędzy dwoma osobami.


Pętla indukcyjna stanowiskowa

Dwa typy rozwiązań idealnie sprawdzą się w miejscach, gdzie hałąs w tle stanowi problem w odbiorze mowy.
- modele do instalacji pętli pod blatem to urządzenia, gdzie przewód może być zainstalowany w dyskretny sposób  
- modele do instalacji nadblatowej posiadają pętlę indukcyjną zintegrowaną ze znakiem informacyjnym o obecności pętliPętla indukcyjna w interkomieWszystkie systemy interkomowe Contacta posiadają możliwość bezpośredniego podłączenia pętli do wzmacniacza.


 

 

Pętla indukcyjna do systemów RF/IR

Do bezprzewodowych odbiorników w komunikacji radiowej i na podczerwień możliwe jest podłączenie pętli indukcyjnej. Odbiorniki posadają gniazdo mini-jack, do którego zamiennie można podłączyć zestaw słuchawkowy lub pętlę indukcyjną.

Pomożemy Państwu dopasować i zaproponować odpowiednie rozwiązanie. Jesteśmy w stanie przygotować symulację działania pętli indukcyjnej w oparciu o informacje dotyczące architektury i konstrukcji budynku. Zapraszamy!


Zobacz pełną ofertę produktów Contacta w naszej ofercie.