Dźwiękowy system rozgłoszeniowy dla dużego centrum handlowego

Zastosowanie systemu:

obiekty handlowe,

obiekty hotelowe i konferencyjne,

obiekty przemsyłowe.

    Ze względu na wielkość nagłośnianego obiektu, w celu uzyskania jak najmniejszych strat mocy oraz obniżenia kosztów okablowania, zastosowany został system transmisji sygnałów dźwiękowych przez sieć IP. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość wykorzystania w instalacji tanich kabli CAT-5, oraz prowadzenia znacznie dłuższych dróg kablowych niż w przypadku analogowych systemów rozgłoszeniowych.

    Dodatkową zaletą wykorzystania transmisji przez sieć IP jest możliwość pełnej kontroli systemu z poziomu przeglądarki za pomocą komputera podłączonego do wewnętrznej sieci LAN, jak również komputera podłączonego do internetu. Zastosowany wielostrefowy pulpit PS-16 daje możliwość rozgłaszania komunikatów słownych na dowolnie wybraną strefę lub na wszystkie strefy jednocześnie.

    W celu zapewnienia tła muzycznego wykorzystano serwer z plikami dźwiękowymi bezpośrednio podłączony do sieci LAN, oraz urządzenie BARIX Instreamer, które konwertuje liniowy sygnał audio pochodzący od podłączonego odtwarzacza CD, na sygnał sieciowy.

    Zadaniem urządzeń BARIX Exstreamer jest zdekodowanie sygnałów sieciowych do liniowych sygnałów audio i przesłanie ich na wejścia wzmacniaczy umieszczonych w poszczególnych strefach. Wzmocnione sygnały trafiają następnie na urządzenia głośnikowe zainstalowane w określonych pomieszczeniach obiektu.

Przykładowa konfiguracja:

D%C5%BAwi%C4%99kowy%20system%20rozg%C5%8

Lista urządzeń:

BARIX INSTREAMER 100 nadajnik audio IP,

BARIX EXSTREAMER 110 odbiornik audio IP,

BARIX ANNUNCICOM PS-16 strefowy pulpit mikrofonowy IP,

AUDAC MCD15 odtwarzacz 5 x CD, MP3,

AUDAC CPA12 wzmacniacz 120 W / 100 V,

AUDAC WX-502 głośnik ścienny dwudrożny 40 W / 100 V,

AUDAC CS85 głośnik sufitowy 24 W / 100 V.


Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.