System interkomowy z kontrolą dostępu

System ten służy do komunikacji pomiędzy pomieszczeniami kontrolnymi, do rozgłaszania komunikatów do wszystkich stref na raz, lub tylko do wybranej strefy, ponadto możliwe jest wysyłanie i otrzymywanie sygnałów alarmowych a także zapewnienie tła muzycznego w każdej strefie.
W głównym pomieszczeniu umieszczono wielostrefowy pulpit mikrofonowy PS16, dzięki temu możliwa jest transmisja komunikatów słownych do pomieszczeń systemu. Kolejny pulpit - PS1, pozwala na dwukierunkową komunikację z dwoma wybranymi strefami zależnie od konfiguracji. Na portierni zastosowano pulpit mikrofonowy i głośnik małej mocy jako jednostrefowy interkom.

W strefie drugiej i trzeciej, moduły Exstreamer są odpowiedzialne za dekodowanie sygnałów sieciowych do liniowych sygnałów audio. Urządzenie Exstreamer 200 posiada wbudowany wzmacniacz, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie podłączenie do urządzeń głośnikowych. 
Przy większych pomieszczeniach sygnały liniowe są przesyłane do wzmacniacza 100V i dalej do głośników sufitowych zamontowanych w poszczególnych strefach. Dodatkowo wykorzystano panel ścienny VSC umożliwiający zdalną regulację głośności i wybór źródeł dźwięku.
W systemie przewidziano również rozgłaszanie komunikatów do systemu nagłośnieniowego umieszczonego na zewnątrz za pomocą urządzenia Annuncicom 155, które posiada stopień ochrony IP 65.

Elementy Barionet odpowiadają za zbieranie informacji, wysyłanie komunikatów alarmowych oraz sterowanie dostępem. Tło muzycznego zapewnione zostało poprzez wykorzystanie wewnętrznego serwera z plikami audio oraz komunikatów pochodzących z internetu np.: radio internetowe. Dodatkowo do systemu można podłączyć zewnętrzną centrale abonencką PBX.

Sterowanie i konfiguracja odbywają się z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą komputera podłączonego do wewnętrznej sieci LAN.


Spis urządzeń:

BARIX Annuncicom PS1

BARIX Annuncicom PS16

BARIX Annuncicom 100

BARIX Annuncicom 155

BARIX Exstreamer 100

BARIX Exstreamer 200

BARIX Barionet

BARIX VSC

ATLAS SM42T

Relacart TSG-550

DSPPA DSP5311

ATLAS PA1001G

DSPPA FAMA 8


System interkomowy z kontrolą dostępu.pdf

Zapraszamy do kontaktu:

przez WhatsApp

przez Facebook Messenger

e-mail: biuro@akustyk.pl


Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.