System nagłośnienia i rejestracji dźwięku w sali rozpraw sądowych

Zastosowanie systemu:

obiekty administracji państwowej.

System nagłośnienia na sali rozpraw umożliwia sędziom komfortowe prowadzenie rozprawy, a prawnikom, stronom i publiczności bardzo dobre warunki odsłuchu i uczestnictwa w rozprawie.
Na sali rozpraw zastosowano 4 kolumny głośnikowe marki AMC model COM340 (40W/100V), które zapewniają optymalny poziom dźwięku w sali.
Dodatkowe 2 głośniki nad drzwiami wejściowymi AMC Viva5 w pomieszczeniu świadków umożliwiają wzywanie przez protokolantkę świadków lub biegłych oczekujących w tym pomieszczeniu.
W systemie zastosowano wzmacniacze miksujące marki AMC. Moc wzmacniaczy została dobrana adekwatnie do mocy stosowanych głośników, natomiast liczba wejść i wyjść bloku miksera odpowiednio do ilości stosowanych mikrofonów.
Do głównego wzmacniacza miksującego MMA240N podłączony jest eliminator sprzężeń akustycznych zapobiegający występowaniu niepożądanych przydźwięków i zakłóceń. Ponadto wzmacniacz MMA240N wyposażony jest w siedmiopunktowy korektor graficzny, dzięki któremu można w łatwy sposób dostroić brzmienie systemu do pomieszczenia.
Mikrofony świadka, prokuratora i obrońcy podłączone są do miksera audio RU-MX4T. Z poziomu zastosowanych mikserów można regulować poziom głośności każdego z mikrofonów niezależnie oraz sumaryczny poziom głośności w głośnikach.
Stanowiska: sędziego prowadzącego, obrońcy, prokuratora, świadka oraz protokolantki zostały wyposażone w mikrofony przewodowe stołowe CMX200 na długim ramieniu z zintegrowaną podstawą. Mikrofony zapewniają wyraźne przenoszenie komunikatów słownych. Zastosowanie mikrofonów na giętkim ramieniu pozwala na swobodne wypowiadanie się osób w pozycji siedzącej i stojącej.
Na stanowisku sędziego zastosowano przycisk wyciszający wszystkie mikrofony oprócz mikrofonu sędziego. Mikrofony pozostają wyciszone tak długo, jak sędzia trzyma wciśnięty przycisk wyciszający. Wyciszenie mikrofonów realizowane jest przez moduł przełącznika STM-2X.

Przykładowa konfiguracja:
System%20nag%C5%82o%C5%9Bnienia%20i%20re
Lista uządzeń:

AMC TALK C1 mikrofon pojemnościowy na gęsiej szyjce,

AMC TALK ST podstawa mikrofonów TALK,

AMC MMA240N wzmacniacz miks.5 stref opcja CD/MP3, FM,

AMC MA60 wzmacniacz miksujący 60W/100V,

AMC COM340 kolumna głośnikowa 40W/100V zewnętrzna,

AMC VIVA5 dwudrożny zestaw głośnikowy 5" 25W/100V,

AUDAC CMX-200/55 mikrofon konferencyjny pojemn. XLR 55cm,

RDL STM-2X przedwzmacniacz sterowany zdalnie,

RDL RU-MX4 mikser audio 4 x mic/line,

OMNYA FS41505 eliminator sprzężeń akustycznych.

Do pobrania: Sala rozpraw.pdf

Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.