Cyfrowy system interkomowy

 

Zastosowanie systemu:

obiekty hotelowe i konferencyjne,

obiekty przemysłowe,

obiekty sportowe,

służba zdrowia, 

ośrodki kultury,

transport,

obiekty administracji państwowej,

edukacja,

obiekty handlowe.

 

    Podstawę systemu stanowią urządzenia służące do transmisji IP oferowane przez firmę BARIX. Seria elementów Instreamer odpowiada za kodowanie sygnału liniowego audio do sygnału sieciowego. Seria Exstreamerodpowiada za dekodowanie sygnału sieciowego do sygnału liniowego. Elementy należące do serii Annuncicom służą do dwukierunkowej transmisji komunikatów słownych przez sieć IP.
    Zastosowane na stanowiskach jeden oraz dwa, pulpity PS1, posiadają wbudowany głośnik oraz mikrofon, umożliwiają komunikację z dwoma wybranymi odbiornikami zastosowanymi w systemie np.: pomiędzy sobą oraz stanowiskiem głównym. Stanowisko główne odpowiada za rozgłaszanie komunikatów do dowolnej strefy czy stanowiska lub wszystkich stref i stanowisk jednocześnie.
    Celem zapewnienia tła muzycznego wykorzystano odtwarzacz CD z urządzeniem kodującym Instreamer oraz osobny serwer z plikami dźwiękowymi. Dodatkowe źródło stanowić mogą również radia internetowe oraz internetowe serwery muzyczne.
    W strefach jeden oraz dwa wykorzystano elementy z rodziny Exstreamer z wbudowanymi wzmacniaczami oraz pary głośników ściennych o małych mocach.
    Wykorzystanie panelu VSC umożliwia zdalny wybór dowolnego źródła dźwięku osobno dla każdej ze stref, lub kontrolę poziomu głośności. W strefie trzeciej umieszczono urządzenie Annuncicom 200 w celu dwukierunkowej komunikacji pomiędzy strefą a stanowiskiem głównym. Wbudowany wzmacniacz dodatkowo umożliwia zasilenie małego urządzenia głośnikowego. 
    Sterowanie odbywa się za pośrednictwem komputera podłączonego bezpośrednio do sieci LAN lub zdalnie poprzez jednostkę z dostępem do internetu. Konfigurację oraz wszelkie zmiany odbywają się z poziomu przeglądarki internetowej.
Cyfrowy system interkomowy doskonale nadaje się do zastosowania w teatrach, operach, obiektach służby zdrowia, przemyśle oraz wszędzie tam, gdzie szybka i sprawna zdalna komunikacja dźwiękowa jest istotna.
 
Przykładowa konfiguracja:
cyfrowy%20system%20interkomowy.jpg
Lista urządzeń:

BARIX Annuncicom PS1 strefowy pulpit mikrofonowy IP,

BARIX Annuncicom PS16 strefowy pulpit mikrofonowy IP,

BARIX Annuncicom 200 intercom IP ze wzmac. 8W i PoE,

BARIX Instreamer 100 nadajnik audio IP,

BARIX Exstreamer 200 odbiornik audio IP z USB i wzmac. 2x25W,

BARIX VSC regulator głośności dla urządzeń Barix,

AUDAC MCD15 odtwarzacz 5xCD/MP3,

AUDAC WX302 głośnik ścienny dwudrożny 20W/100V,

AUDAC CS 2.1 głośnik sufitowy metalowy 10W, 8Ohm, 2",

AMC Talk D mikrofon dynamiczny na gęsiej szyjce,

AMC Talk ST podstawa mikrofonów TALK.

 

Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.