Audioguide - zwiedzanie z elektronicznym przewodnikiem audio

Zastosowanie systemu:

obiekty sakralne,

ośrodki kultury,

obiekty administracji państwowej,

edukacja.

System HappyGuide to nowatorskie rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju atrakcji turystycznych: muzeów, galerii, a nawet większych obiektów, jak parki i starówki miejskie.

Zalety HappyGuide:

zapewnia większy komfort zwiedzania, szczególnie w zatłoczonych i ruchliwych obiektach (np. starówki, rynki miejskie),

ułatwia zwiedzanie grupom wielojęzycznym, bez potrzeby angażowania tłumaczy lub ciągłego powtarzania opisów w różnych językach,

umożliwia zwiedzanie osobom starszym i słabiej słyszącym,

pozwala cieszyć się komfortowym zwiedzaniem turystom indywidualnym, bez potrzeby dołączania do obcych grup w przypadku chęci zwiedzania z przewodnikiem.

Terminal HappyGuide, w który zostaje wyposażony turysta, jest bazą opisów słownych i komentarzy zapisanych w plikach dźwiękowych na karcie pamięci. Turysta, po włączeniu terminalu, wybiera język komunikatów, który najbardziej mu odpowiada.

Poruszając się po obiekcie i zbliżając do konkretnych atrakcji (np. obrazu czy rzeźby w galerii, konkretnego pomieszczenia w muzeum) turysta może odsłuchać komentarz odtworzony automatycznie.

Sygnałem wyzwalającym komunikaty może być pochodzący ze specjalnych nadajników umieszczanych w pobliżu obiektów sygnał radiowy lub podczerwień, a także sygnał satelitarny GPS. Turysta może też sam uruchomić odpowiedni komentarz – wszystkie opatrzone są tytułem widocznym na wyświetlaczu terminalu. Możliwa jest też praca terminali w grupach z jednym przewodnikiem, który uruchamia odtwarzanie odpowiednich komunikatów dla turystów - te jednak są odtwarzane w wybranym przez każdego języku.

Lista urządzeń:

AVCommTec HappyGuide


Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.