System nagłośnienia basenu

Zastosowanie systemu:

obiekty sportowe.

Celem działania systemu nagłośnieniowego jest transmisja muzyki i komunikatów rozgłoszeniowych do hali głównej basenu oraz pomieszczeń budynku z podziałem na strefy w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. Nagłaśniana jest również niecka basenowa z wykorzystaniem głośników podwodnych. Dodatkowo w kilku strefach możliwe jest odtwarzanie sygnału z lokalnych źródeł dźwięku.

Głównym elementem systemu jest matryca miksująca, do której są podłączone źródła muzyczne i która umożliwia przypisanie do dowolnej ze stref wyjściowych sygnału z dowolnego źródła muzycznego. W systemie wykorzystany jest pięciopłytowy odtwarzacz CD/MP3 oraz dodatkowy odtwarzacz CD/MP3 ze złączem USB oraz tunerem radiowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest możliwa emisja trzech rodzajów muzyki niezależnie, w różnych strefach. W razie potrzeby możliwe jest dołączenie kolejnych źródeł fonicznych.

Sygnały z wyjść matrycy trafią do zespołu wzmacniaczy mocy 100V, które zasilają linie głośnikowe każdej strefy. Urządzenia są zamontowane w szafie sprzętowej Rack 19” zlokalizowanej w pomieszczeniu ratowników. W tym samym pomieszczeniu zamontowany jest pulpit mikrofonowy, który umożliwi nadawanie komunikatów słownych do wybranych lub wszystkich stref jednocześnie.

Do nagłośnienia hali basenowej wraz z widownią przewidziano dwudrożne ścienne zestawy głośnikowe odporne na wilgoć. Konstrukcja obudowy i złącza kablowego zestawów głośnikowych zapewnia ich długotrwałą pracę w pomieszczeniach o dużej wilgotności, zapewniając jednocześnie bardzo dobrą jakość odtwarzanego dźwięku.

Do nagłośnienia niecki basenowej przewidziano specjalnej konstrukcji urządzenia głośnikowe, zaprojektowane do pracy pod wodą.

W wybranych pomieszczeniach przewidziano podłączenie głośników przez regulatory głośności, umożliwi to zmniejszenie poziomu głośności w stosunku do całej strefy.

Możliwe jest wykorzystanie dodatkowej funkcji matrycy fonicznej i połączenie jej z systemem przeciwpożarowym. W takiej sytuacji, w przypadku wystąpienia pożaru, wysłany z centrali systemu przeciwpożarowego. Sygnał umożliwi nadanie dźwiękowego komunikatu alarmowego do wszystkich stref systemu nagłośnienia.

Przykładowa konfiguracja:

System%20nag%C5%82o%C5%9Bnienia%20basenu

 

Lista urządzeń:

AMC MP01 odtwarzacz CD/MP3, tuner FM, wyj XLR,

AMC iLive Handheld set zestaw bezp. UHF z mikrofonem doręcznym,

AMC TALK D mikrofon dynamiczny na gęsiej szyjce,

AMC TALK ST podstawa mikrofonów TALK,

AMC VC30R regulator 30W/100V z przekaźnikiem,

AUDAC CPA-12 wzmacniacz 120W/100V,

AUDAC CPA-24 wzmacniacz 240W/100V,

AUDAC CPA-36 wzmacniacz 360W/100V,

AUDAC CS-74 głośnik sufitowy 6W/100V biały,

AUDAC MCD15 zmieniarka 5xCD/MP3,

AUDAC WX502/OB głośnik ścienny dwudrożny 40W/100V czarn,

Inter-M LM-8000 panel strefowy z wej. audio do PX-8000,

Inter-M PX-8000 matryca audio 8x8.


Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.