System sterowania interfejsem sieciowym QuickControl 4.0 IP

System kontroli IP-AV wyposażony w 8 przycisków, pasujący do wszystkich popularnych urządzeń medialnych. QuickControl IP to sterownik oparty na sieci web o prostej konfiguracji, pozwala na połączenie 250 jednostek. Wszystkie przyciski są podświetlane (3 kolory do wyboru), oraz można je opisać.

Instalacja, złącza i podłączenie do sieci

Dzięki zastosowanej aluminiowej ramce, system QuickControl może zostać dopasowane do każdej instalacji ściennej, pasuje do podwójnej puszki podtynkowej typu europejskiego. Ramka osłonna może być dostarczona w wielu kolorach wykończenia, dopasowanych do wymagań klienta.

Podłączenie do sieci LAN odbywa się za pomocą przewodu krosowego (patchcord) lub przez bezpośrednie podłączenie do komputera. Złącza zasilania, IR, RS232 i przekaźników są wykonane za pomocą wtyczek zaciskowych. Zasilanie urządzenia QuickControl może odbywać się za pomocą zasilacza ściennego a także, przez PoE o ile sieć jest wyposażona w taką funkcję.

 

Konfiguracja złączy:

1. Wyjście zasilania DC, 12-24 V DC;

2. Wyjście przekaźnikowe 1: przełącznik sterowany elektrycznie;

3. Skok mocy wyjścia IR: lewy , 2-pinowy dla wyjścia 5 V, prawy 2-pinowy dla wyjścia 10 V;

4. Wyjście przekaźnikowe 2: Przełącznik sterowany elektrycznie;

5. IR: wyjście danych cyfrowych podczerwieni;

6. RS232_2;

7.RS232_1;

8. LAN (PoE): port: LAN z zasilaniem PoE i sterowaniem przez serwer WWW.
Dane techniczne:

Cechy:

 •          8 podświetlanych przycisków (3 kolory), z możliwością opisu każdego
 •          Konfiguracja oparta na sieci Web
 •          Odpowiedni do sterowania wszelkich typów systemów medialnych
 •          Kompatybilny z PoE

Interfejs:

 •          2 x RS232 dwukierunkowe
 •          1 x LAN dwukierunkowy
 •          1 x IR jednokierunkowy
 •          2 x styki przełączające

Prędkość przesyłu danych:

 •          10/100 BaseT
 •          300-56000 bodów
 •          30 - 300 kHz
 •          24 V / 1 A

Temperatura pracy: 0 - 45C

Waga: 0,150 kg

Przykładowa aplikacja systemu:Konfiguracja LAN

Łącząc sterownik QuickControl portem LAN z komputerem, kablem sieciowym RJ-45 można uzyskać dostęp do serwera sieciowego do konfiguracji.

Wirtualna klawiatura (dostępna przez LAN i przeglądarkę) pozwala na indywidualną konfigurację przycisków bez dodatkowego oprogramowania. System działa w oparciu o sieć i pozwala na przypisanie maksymalnie 6 poleceń do każdego przycisku.

Relaybox

Do niezawodnego przełączania urządzeń peryferyjnych dostępne są dwie wersje urządzeń relaybox: z dwoma lub z czterema stykami przełączającymi.

Urządzenia te wyróżniają się wysoką jakością styków przekaźnikowych dla obciążenia indukcyjnego i samoblokujący się obwód wyjściowy.

Rozwiązanie sterowania w sali multimedialnej

System sterowania QuickControl składa się z komponentów elektronicznych o najnowszym standardzie technologicznym i spełnia wymagania europejskich przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej, dymowej i środowiskowej. Wbudowane złącza gwarantują bezpieczne i łatwe okablowanie, długotrwałe użytkowanie i transmisję danych .

Urządzenie przeznaczone jest do wszelkiego rodzaju systemów AV i może pracować w każdej sali konferencyjnej czy szkoleniowej z różnego rodzaju źródłami i odtwarzaczami.

Zapraszamy do kontaktu:

przez WhatsApp

przez Facebook Messenger

e-mail: 
biuro@akustyk.pl

lub telefon: 71 78 73 900