TM-500 to intuicyjny, bezprzewodowy, dwukanałowy system mikrofonowy. W skład systemu wchodzą: bezprzewodowy odbiornik true diversity, mikrofon TM-5H i zewnętrzny synchronizator EC-50. System można też rozszerzyć o dodatkowe anteny.
Odbiornik może łączyć się bezpośrednio z nadajnikiem, możliwa jest również komunikacja za pomocą zewnętrznego kontrolera częstotliwości. Zewnętrzny synchronizator automatycznie wyszukuje mikrofon w zasięgu i dokonuje dostrojenia częstotliwość oraz połączenia. Pozwala to, na korzystanie z jednego mikrofonu w różnych lokalizacjach. System działa w paśmie UHF, a dostępny zakres częstotliwości to 521 MHz – 938 MHz.

· Funkcja automatycznego szukania częstotliwości, szybko i dokładnie skanuje i wyznacza kanały wolne od zakłóceń.

· Automatyczna synchronizacja odbywa się przez podczerwień.

· Wyświetlacz na odbiorniku pokazuje informacje o sile sygnału i aktywnych kanałach.

· Tryb grupowy pozwala na wybór spośród 50 grup kanałów dla każdego pasma częstotliwości.

· Kompandor redukuje zakłócenia fal radiowych do minimum, zapewniając optymalny odbiór dźwięku.

· Odbiornik true diversity.

· Zgodny z protokołem RS-485.

mikrofony doręczne TM-500

TM-5H to mały, doręczny mikrofon o unowocześnionym wyglądzie, wyposażony w laserowy wskaźnik, klawisze do sterowania prezentacją oraz gniazdo aux pozwalające na podłaczenie zewnętrznego mikrofonu lub liniowego źródła dźwięku.

Zasilany za pomocą litowej baterii, umożliwia do 8 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu. Mikrofon może pracować w temperaturze od -10℃ do + 50℃ dzięki czemu nadaje się do użytku zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Dodatkowo mikrofon posiada wskaźnik laserowy. Ponadto, po podłączeniu poprzez odbiornik komputera, mikrofon może służyć jako przełącznik prezentacyjny.

TM-500 w ogrodzie botanicznym

System Relacart TM-500 wybrano, jako optymalne rozwiązanie w ogrodzie botanicznym. Jest to duży otwarty teren, z wydzielonym, mniejszymi strefami. Jednym z wymagań stawianych systemowi, była separacja od zakłóceń, wynikających zarówno z interferencji z telefonami komórkowymi, jak i hałasem generowanym przez turystów. W dodatku, jako że jest to w większości teren zewnętrzny, system musiał być odporny, na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wykorzystano 8 zestawów systemu TM-500, wraz z 16 antenami kierunkowymi. Taki zestaw pozwolił na zapewnienie zasięgu na całym obszarze i wolną od zakłóceń pracę systemu. Przewodnik, może poruszać się po obiekcie z jednym mikrofonem, nie martwiąc się o zasięg, czy połączenie z odbiornikiem.

Rozwiązanie tego typu może być również zaimplementowane w szkole, gdzie w każdej klasie znajduje się odbiornik, a nauczyciele wyposażeni są w indywidualne mikrofony.

przez WhatsApp

przez Facebook Messenger

e-mail: biuro@akustyk.pl

lub telefon: 71 78 73 900