Prezentujemy rozwiązanie akustyczne utrudniające podsłuchanie rozmowy, której treść powinna pozostać poufna.

System sprawdzi się w sali zarządu, w banku, pokoju przesłuchań, gabinecie lekarskim - w każdym pomieszczeniu, w którym rozmowy chcemy chronić przed podsłuchaniem oraz tam, gdzie chcemy wzbudzić w kliencie lub kontrahencie poczucie bezpieczeństwa, pokazać, że jego zaufanie jest dla nas bardzo ważne a omawiane sprawy traktujemy poufnie.

Działanie systemu opiera się na zjawisku maskowania dźwięku oraz adaptacji słuchu.

Obsługa systemu jest bardzo łatwa, funkcję zwiększenia prywatności rozmowy włącza się przyciskiem umieszczonym na ścianie lub poprzez aplikację działającą na telefonach z systemem Android lub iOS.

zwiększona prywatność rozmowy
Włączenie funkcji zwiększenia prywatności uruchamia rozgłaszanie, przez zainstalowane w pomieszczeniu głośniki, szumu o specjalnie ukształtowanej charakterystyce i odpowiedniej głośności.
Dzięki adaptacyjnym właściwościom słuchu - szum nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy - jest słyszalny, ale nie rozprasza jak hałasy o innej charakterystyce.

Poziom głośności ustawia się adekwatnie do odległości pomiędzy rozmówcami. Zrozumiałość treści rozmowy powinna być utrzymana na dopuszczalnym poziomie, wraz ze zwiększeniem dystansu od rozmówców - zrozumiałość drastycznie maleje dzięki zjawisku maskowania dźwięku.

Maskowanie dźwięku zachodzi, gdy słyszymy dwa dźwięki o podobnej częstotliwości - głośniejszy maskuje - "zagłusza" cichszy. Ze względu na charakterystykę szumu emitowanego przez głośniki systemu - "zagłuszana" jest treść rozmowy.

Działanie systemu jest podobne do sytuacji, w której rozmowie towarzyszy szum wody z prysznica - nasze rozwiązanie umożliwia regulację zarówno głośności "prysznica" jak i charakterystyki częstotliwościowej rozgłaszanego dźwięku.

Dodatkową funkcjonalnością systemu jest mozliwość odtwarzania tła muzycznego z zewnętrznego źródła lub telefonu podłączonego przez interfejs Bluetooth oraz ewentualnych komunikatów, na przykład z systemów zewnętrznych lub mikrofonu zainstalowanego w recepcji.

Oferowane systemy mogą obsługiwać od jednej do kilkudziesięciu stref. Kompaktowe urządzenia z serii Z występują w wersji dwustrefowej oraz czterostrefowej - jest to najprostszy w instalacji i użytkowaniu system tego typu.

Warto wspomnieć, że akustyczna ochrona przed podsłuchem, by była efektywna, powinna składać się z trzech elementów, zwanych akustycznym ABC: 

Absorption - pochłanianie - powierzchnie ścian, sufitu i podłogi wyłożone okładziną zwiększonej chłonności akustycznej skrócą czas pogłosu pomieszczenia oraz obniżą hałas
Block - blokowanie - przegrody akustyczne - ściany, drzwi, stropy, ścianki działowe - zapobiegają przenikaniu dźwięku z pomieszczenia na zewnątrz
Cover - maskowanie - "zagłusza" treść rozmowy dźwiękiem o specjalnej charakterystyce

Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty dedykowanej do Państwa potrzeb:
Telefon: 71 78 73 900
e-mail: biuro@akustyk.pl
Messenger: m.me/akustykpl

Zdobądź zaufanie rozmówcy - upewnij się, że treść rozmowy usłyszą wyłącznie uprawnione osoby.
zaufanie