Estetyczne i efektywne rozwiązanie poprawiające akustykę

Marka Garvan Acoustic poza szeroką gamą głośników i wzmacniaczy posiada również w swojej ofercie kolekcję paneli akustycznych.

Oferowane przez markę ustroje eliminujące hałas otoczenia i posiadające właściwości dźwiękochłonne wyróżnia wyjątkowy design i wykonanie w dowolnym wykończeniu na życzenie.

- Acoustic parquet to panele ścienne których wygląd został zainspirowany podłogami z listwami drewnianymi.

-Atelier to dekoracyjne panele akustyczne pokryte obustronnie najlepszej jakości włoskim materiałem.

- Cinematelier  to panele akustyczne ze zintegrowanym głośnikiem. Rozwiązanie dedykowane do kina domowego.

-Blade to panele przegrody do biura. Charakteryzują się minimalistycznym designem i dbałością o szczegóły.

- Microbaffle to estetyczne architektonicznie panele składające się z drewnianych listew przeznaczone do montażu na suficie.

- Quadra to seria płyt akustycznych do sufitów podwieszanych.

- Surface to powłoka akustyczna inspirowana wyglądem okładzin w budynkach wielkopowierzchniowych.

- Area to panele działowe gwarantujące komfortowe i bezpieczne środowisko.

Acoustic parquet

Acoustic parquet to panele ścienne które w wyglądzie i dotyku przypominają podłogi z listew drewnianych. Gwarantują one estetyczny wygląd bez kompromisu dzięki różnorodności rodzajów wykończenia i możliwości ułożenia listew zgodnie z potrzebami.

Wybór spośród szerokiego zakresu materiałów, które zapewnią niesamowite wrażenia dotykowe, a także różnorodne opcje aranżacji wnętrz. Dodatkowo panele są dostępne w 4 wariantach wykończenia imitującego wygląd betonu. Efekt taki został uzyskany poprzez specjalny proces produkcji i malowania, który nie wpływa na właściwości włókna poliestrowego.

Panele akustyczne z serii Acoustic Parquet redukują hałas i pogłos występujący w pomieszczeniach przez co pozwalają na ciszenie się wyraźną rozmową bez przeszkód. Panele te są również idealną opcją dla wystroju wnętrz, ponieważ zapewniają maksymalne dopasowanie szeroki wybór wykończeni i prostą instalację.

Atelier

Atelier – panele z tej kolekcji są robione na zamówienie i charakteryzuje je najwyższa dbałość o szczegóły. Materiał pokrywający powierzchnię pokrywa również boki panelu co dodaje indywidualny i niepowtarzalny charakter i daje mnogość możliwości wystroju wnętrz.

Atelier to najbardziej elastyczna kolekcja paneli akustycznych Garvan Acoustic. Panele te mogą być wyprodukowane w różnych rozmiarach i grubościach by stworzyć ekskluzywny efekt architektoniczny. Dodatkowo specjalna faktura tkaniny uwydatnia teksturę powierzchni i sprawia, że można ją łączyć z dowolnym rozwiązaniem przestrzennym, aby dopasować się do wszelkich potrzeb dekoracyjnych.

Cinematelier

Cinematelier to kolekcja paneli ze zintegrowanymi głośnikami. Kolekcja ta łączy panele akustyczne Atelier z głośnikami serii SA Garvan Acoustic.

Panele te mogą być zainstalowane po bokach, lub pod telewizorem. Panele te są „szyte na miarę” aby perfekcyjnie dopasować się do dowolnego rozmiaru ekranu gwarantując niezrównany efekt akustyczny i estetyczny. Perfekcyjna integracja i łatwość instalacji to główne cechy wyróżniające tę kolekcję.

Na zdjęciu przedstawiamy głośniki dedykowane do integracji z  panelami akustycznymi Cinematelier.

Blade    

Blade to kolekcja oferująca panele akustyczne do instalacji w biurach, przestrzeniach open space do zapewnienia intymności.

Panele akustyczne na biurko oferują prosty lecz elegancki podział przestrzeni pracy którą cechuje dbałość o szczegóły i unikalny styl z brzegami ściętymi pod kątem 45 stopni. Metalowe profile boczne podkreślają wykończenie kontrastując z miękkością filcu .

Seria blade oferuje umożliwia redukcję hałasu i pogłosu występującego w pomieszczeniach dzięki czemu goście mogą się cieszyć przyjemną i wyraźną rozmową bez zakłóceń. Dźwiękochłonne panele są również doskonałą opcją do aranżacji wnętrz, gwarantując maksymalną integralność, szeroki wybór wykończenia i łatwą instalację.

Microbaffle

Microbaffle to akustyczne panele z drewnianymi listwami do montażu na suficie.

Seria paneli akustycznych Microbaffle to współczesna reinterpretacja sufitów z drewnianymi belkami. Dzięki temu dźwiękochłonne panele idealnie wpasowują się w różne przestrzenie i są świetnym sprzymierzeńcem w aranżacji wnętrz. Małe listwy dodają ekskluzywnego charakteru, a także poprawiają parametry akustyczne. Kolekcja składa się z elementów sufitowych łączących włókno, tkaninę a linia na panelu tworzy rytmiczny wzór. Dostępnych jest 6 różnych rodzajów wykończenia takich jak m.in.:

-włókno poliestrowe,

- tkanina,

- drewno,

- efekt imitujący beton.

Quadra 

      Quadra to kolekcja płyt akustycznych Quadra do sufitów podwieszanych.

Kolekcja Quadra pozwala na modernizację sufitów podwieszanych z wykorzystaniem płyt o wysokiej jakości akustycznej i szerokiej gamie rodzajów wykończenia. Płyty te gwarantują komfort akustyczny dbałość o szczegóły z maksymalną integracją i łatwością montażu.

Płyty akustyczne Quadra do sufitów podwieszanych dostępne są w rozmiarach 60×60 cm i 60×120 cm. Na życzenie, płyty dostępne są w specjalnym wykończeniu MatericaCement™, nadającym ekskluzywny efekt betonu. Dostępne są również obrazy NCS lub druk graficzny o wysokiej rozdzielczości. Ponadto, płyty można łączyć z tkaninami, tworząc idealne rozwiązanie dla każdej potrzeby.

Surface

Panel dźwiękochłonny Surface™ to powłoka akustyczna inspirowana płytami do okładzin dużych budynków.

Design tych paneli wychodzi poza ofertę typowego wykończenia tkaninowego, linia paneli daje efekt ekskluzywnego materiału. Kolekcja Surface™ jest więc dostępna w specjalnym wykończeniu MatericaCEMENT™ z efektem betonu.

Wykończenie MatericaCEMENT™ jest wynikiem dogłębnych badań nad włóknem poliestrowym i jego możliwościami łączenia z innymi elementami, które nie zmieniają jego zdolności pochłaniania dźwięku. Panele można łączyć z tkaninami a także otrzymać w wykończeniu w każdym kolorze. Cięcie krawędzi pod kątem 60 stopni nadaje panelowi dźwiękochłonnemu lekkość.

Surface™ redukuje hałas i pogłos generowany w pomieszczeniach, panele te są również doskonałą opcją dla wystroju wnętrz. Gwarantują one maksymalną integrację, szeroki wybór wykończenia i łatwą instalację.

Area

Panele działowe Area pozwalają na zagwarantowanie bezpiecznego i komfortowego środowiska, mogą być wykonane z pleksiglasu lub pochłaniającego dźwięk włókna poliestrowego.

Lekka i dostosowana do potrzeb ochrona dla każdego środowiska: Przegroda ochronna AREA™ pozwala kilku osobom przebywać w tym samym środowisku, gwarantując społeczny dystans, oraz spersonalizowane planowanie przestrzeni. Panel ochronny AREA™ zapewnia bezpieczne i komfortowe środowisko, które nie utrudnia wizualnej interakcji i rozmów między ludźmi. Area jest dostępna w wersji przezroczystej lub z materiału pochłaniającego dźwięk.

Istnieje cienka linia gwarantująca ciche, bezpieczne i komfortowe środowisko: ochronna i dźwiękochłonna przegroda do pomieszczeń AREA™. Jej elegancka i dyskretna obecność eliminuje hałas w tle i pozwala na osobistą, bezkontaktową interakcję.

Parametry akustyczne 

Poniższe wykres przestawia współczynnik pochłaniania dźwięku dla paneli akustycznych Garvan Acoustic.

Surface i Parquet w wykończeniu MatericaCEMENT i z tkaniny

Parametry akustyczne serii Atelier w wykończeniu z tkaniny


Parametry akustyczne paneli Quadra

Parametry akustyczne paneli linii Microbaffle

Parametry akustyczne paneli Blada

Każde z prezentowanych rozwiązań charakteryzuje się przynajmniej klasą pochłaniania dźwięku C.

Zapraszamy do kontaktu:


przez WhatsApp

przez Facebook Messenger

e-mail: 
biuro@akustyk.pl

lub telefon: 71 78 73 900