Nowatorskie rozwiązanie firmy AtlasIED nadaje się idealnie do wykorzystania w hotelach, barach, restauracjach, kampusach, sklepach oraz innych sferach komercyjnych. System ten składa się z procesora dźwięku, wzmacniacza mocy, kontrolerów oraz dedykowanego wirtualnego interfejsu do sterowania całą platformą.

Platformę Atmosphere charakteryzuje łatwość konfiguracji, a dzięki modularnej strukturze, użytkownik ma możliwość stworzenia sytemu, dopasowanego do szerokiej gamy zastosowań.

Podstawę systemu stanowi procesor dźwięku AZM, dostępny w wersji cztero- i ośmio-strefowej. Urządzenie pozwala, na podłączenie do 16 akcesoriów. Procesor dźwięku można przyłączyć do sieci Wi-Fi, lub wykorzystać, jako zdalny punkt dostępu. Sterowanie odbywa się poprzez wirtualny interfejs, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej – nie ma potrzeby instalowania dodatkowej aplikacji. Procesor wyposażono w autorski, prosty w obsłudze, korektor graficzny Tilter Filter. Dostępne są gotowe ustawienia korekcji częstotliwości dla głośników firmy AtlasIED. Procesor DSP posiada wbudowany odtwarzacz wiadomości, a także kalendarz zdarzeń, dzięki którym można np. przygotować scenę dla danej strefy, i zaplanować jej odtwarzanie.
matryce AZM

Kolejnym elementem platformy, jest 4-kanałowy wzmacniacz mocy w wariancie 400 W, i 800 W. Do 200 W mocy na kanał, przy wysokiej, i niskiej impedancji (4 Ω/8 Ω/70 V/100 V). Na pokładzie wzmacniacza umieszczono 4 wejścia symetryczne, oraz opcjonalny slot na kartę Dante.

wzmacniacz
wzmacniacz panel tylny

Spośród dostępnych kontrolerów, na uwagę zasługuje czujnik hałasu otoczenia X-ANS. Procesor dźwięku posiada funkcję kompensacji hałasu - wykorzystując dane z czujnika, i ustawień użytkownika, używa sztucznej inteligencji, aby nauczyć się powtarzających schematów, i przewidywać zachowania. Wytrenowany model automatycznie dopasowuje poziomy wzmocnienia, nie wymagając zewnętrznej ingerencji. Można dołączyć do 4 czujników na strefę.

kontrolery scienne

Panel ścienny C-ZSV z wyświetlaczem LCD, i enkoderem, pozwala na kontrolę wielu stref. Za pomocą tego kontrolera, można sterować poziomem głośności, wejściami, źródłami, przywoływać sceny, wyzwalać komunikaty. Ponadto, panel jest zabezpieczany kodem pin, aby uniemożliwić nieuprawnione korzystanie.

System Atmosphere, posiada również szereg modułów ściennych z przyłączami audio. Procesor automatycznie wykrywa połączenie, i dynamicznie przypisuje

stosowne ustawienia, takie jak: kompensacja wzmocnienia, korekcja częstotliwości, dynamika. Wyróżniamy:

- Atmosphere A-XLR, to zdalne wejście XLR, działające, jak wejście liniowe w procesorze, wyposażone w zasilanie Phantom 48 V;

- Atmosphere A-RCA, to zdalne wejście audio RCA, i 3.5 mm. Sygnał stereo, jest sumowany do mono, przed przesłaniem do procesora;

- Atmosphere A-BT, to zdalne wejście Bluetooth. Rozmieszczenie zdalnych punktów, pozwala na wyznaczenie obszaru zasięgu łączności Bluetooth. Sygnał stereo, jest sumowany do mono, przed przesłaniem do procesora.

Przewidziano również, sterowniki dostosowane do minimalistycznych rozwiązań. Atmosphere C-V, jest kontrolerem pozwalającym na sterowanie głośnością, wyciszeniem i regulacją poziomu sygnału dla pojedynczej strefy.
zdalny dostep

Zdalny dostęp do akcesoriów uzyskuje się za pomocą kodów QR. Kontrolery, można również, w dowolnym czasie deaktywować. Wszystkie moduły, są w technologii plug and play. Zapewniona jest niezawodna komunikacja, pomiędzy procesorem a akcesoriami, na odległość ponad 300 m.

atmosphere

Atmosphere to nowoczesna platforma cyfrowa, którą charakteryzuje prostota konfiguracji, instalacji, i obsługi. Mnogość akcesoriów daje możliwość rozbudowy, i dopasowania systemu do potrzeb użytkownika. Warto podkreślić znaczenie wirtualnego interfejsu, kompatybilnego praktycznie z każdą przeglądarka internetową, również mobilną, i dostępnego za pomocą kodów QR. Wykorzystanie sztucznej inteligencji, automatyzacja, i bezdotykowa obsługa, wyróżniają ten system na tle konkurencji.


masz pytania? Jestesmy do Twojej dyspozycji:

przez WhatsApp

przez Facebook Messenger

e-mail: biuro@akustyk.pl

lub telefon: 71 78 73 900