Akcesoria

Systemy maskowania dźwięku wykorzystywane są w dwóch celach:

  • podniesienie komfortu pracy
  • zwiększenie prywatności rozmów.


Maskowanie dźwięku to wykorzystanie naturalnej zdolności narządu słuchu do przystosowania się do warunków otoczenia poprzez emisję dźwięku maskującego. Specjalnie ukształtowany szum, emitowany przez odpowiednio dobrane i rozmieszczone głośniki, nie zwraca uwagi osób przebywających w pomieszczeniu – ich słuch adaptuje się do ciągłej obecności sygnału tego typu. Jednocześnie osoby te przestają słyszeć część dźwięków, których poziom jest porównywalny z emitowanym szumem – jest to efekt maskowania akustycznego.

Zmniejszenie ilości dźwięków rozpraszających uwagę pracowników pozytywnie wpływa komfort pracy, zwiększając wydajność i satysfakcję. Wśród maskowanych dźwięków są również rozmowy prowadzone przez współpracowników. Z tego powodu systemy maskowania dźwięku doskonale sprawdzają się w biurach typu open-space, a zwłaszcza w call-center. Dzięki maskowaniu rozmowa staje się bardziej zrozumiała dla jej uczestników a wyeliminowanie dźwięków sąsiednich rozmów wpływa na poczucie prywatności, zwiększając komfort i zaufanie. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo usłyszenia treści przez niepowołane osoby.

Z technicznego punktu widzenia bardzo istotny jest odpowiedni dobór urządzeń. Procesor – generator sygnału oraz wzmacniacz powinny umożliwić wytworzenie i ukształtowanie szumu oraz zasilenie głośników odpowiednią mocą. Głośniki powinny zapewnić odpowiednio szerokie pasmo przenoszenia by nie zawęzić pasma szumu. Liczba i rozmieszczenie głośników są istotne ze względu na równomierność poziomu szumu w pomieszczeniu; ewentualne zmiany poziomu mogą spowodować problemy z adaptacją słuchu.

Systemy maskowania dźwięku wymagają indywidualnego podejścia. Cena systemów maskowania dźwięku zależy od wielu czynników, w związku z tym zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaprojektują system maskowania dźwięku dla Państwa.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (5)
Akcesoria
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

SMS-SKVC

pokrętło regulacji głośności głośników

Indeks katalogowy: SOF000017

Dostępny w magazynie producenta
14 dni

SMS-ZNVC

pokrętło regulacji głośności stref

Indeks katalogowy: SOF000016

Dostępny w magazynie producenta
14 dni

SMS-CTP

centralny panel zasilania

Indeks katalogowy: SOF000015

Dostępny w magazynie producenta
14 dni

SMS-SEN

czujnik aktywnej regulacji głośności systemu maskowania dźwiękiem

Indeks katalogowy: SOF000010

Dostępne ( 1 szt. )
48h

PS-72W

zasilacz 72W

Indeks katalogowy: SOF000009

Dostępny w magazynie producenta
14 dni