Systemy IR

Transmisja dźwięku z wykorzystaniem podczerwieni (fali elektromagnetycznej o długości fa pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi) często wykorzystywana jest w systemach tłumaczeń symultanicznych oraz wspomagania słyszenia.
Podstawową różnicą w stosunku do transmisji radiowej jest fakt, że sygnał nadany w ten sposób może być odebrany wyłącznie wtedy gdy nadajnik i odbiornik "widzą" się (nawet gdy jest to widoczność poprzez odbicie od powierzchni ściany). Jest to istotna zaleta - ponieważ systemy zainstalowane w sąsiadujących pomieszczeniach nie zakłócają się wzajemnie.

Dla użytkownika działanie systemu IR nie różni się od FM - ma do dyspozycji odbiornik i podłączone do niego słuchawki (lub pętlę indukcyjną), wybiera kanał audio, którego chce słuchać i korzysta z systemu - odbiornik nie powinien być schowany w kieszeni lub pod stołem by odbierać sygnał.

Dostępne są odbiorniki typu bodypack i stetoskopowe oraz komplet akcesoriów - ładowarki, etui, smycze, słuchawki i pętle indukcyjne.

Pokazuje 1 - 6 z 6 produktów
Kategorie
Włączone filtry:
    Producent
    Akceptuje

    Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.