Systemy maskowania dźwięku

W jakim celu instalować system maskowania dźwięku?

 1. aby podnieść prywatność rozmów, zwłaszcza tych pomiędzy lekarzem a pacjentem - nikt postronny nie powinien ich słyszeć
 2. aby uniknąć sytuacji dyskomfortu np. w poczekalni, w której pacjenci oczekujący w kolejce słyszą dźwięki z gabinetu (np. stomatologa), nie tylko rozmowy ale jęki bólu itp źle wpływają na samopoczucie pacjentów, niestety często drzwi (a nawet ściany) nie mają odpowiedniej izolacyjności akustycznej
 3. aby podnieść komfort pracowników - sprawiając, że nie słyszą rozpraszających ich dźwięków (kroki, rozmowy telefoniczne itp)

Jak działa maskowanie dźwięku?

Systemy maskowania dźwięku wykorzystują dwa zjawiska związane z fizjologią słuchu:

 1. maskowanie akustyczne - dźwięk o wyższym poziomie zagłusza dźwięki po niższym poziomi i podobnej częstotliwości (bądź paśmie), zjawisko to wykorzystywane jest również w stratnej kompresji dźwięku (np mp3)
 2. adaptacja słuchu - potrafimy przyzwyczaić się do pewnych typów jednostajnych hałasów i je ignorować (szum) - np. hałas wentylacji lub klimatyzacji

Systemy maskowania dźwięku emitują przez głośniki szum o odpowiednio ukształtowanej charakterystyce (dopasowanej do akustycznego środowiska pomieszczenia) oraz o odpowiednim natężeniu.
System maskowania dźwięku może działać równocześnie jako system rozgłoszeniowy tła muzycznego i komunikatów - w przypadku przychodni, klinik itp może służyć do wywoływania pacjentów, przekazywania informacji z systemów kolejkowych, emisji muzyki lub bajek dla dzieci lub sygnału audio z odbiorników TV.

Pokazuje 1 - 20 z 20 produktów
Kategorie
Włączone filtry:
  Producent
  Akceptuje

  Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.