Wzmacniacze i akcesoria

Wzmacniacze zasilają głośniki sygnałem audio o odpowiednio podniesionym napięciu oraz dopasowanej do obciążenia mocy. W systemach niskoimpedancyjnych (2,4,8,16 Ohm) podłączony do wzmacniacza głośnik (zestaw głośników) powinien mieć impedancję odpowiadającą impedancji wzmacniacza lub większą. W systemach 100V (70V) suma mocy podłączonych głośników nie powinna przekraczać mocy znamionowej wzmacniacza. W instalacjach nagłośnieniowych często spotyka się wzmacniacze zintegrowane z mikserem audio oraz odtwarzaczem.

Rodzaje wzmacniaczy

Transformatory występujące w instalacjach 100V ograniczają pasmo przenoszenia, jest to akceptowalne w wielu obiektach, jednak najwyższą jakość dźwięku osiągniemy stosując wzmacniacze i głośniki niskoimpedancyjne.

W prostych systemach zastosowanie znajdą wzmacniacze miksujące – są to zintegrowane wzmacniacze z mikserem, często również z odtwarzaczem CD/MP3/USB/SD.

Rozległe instalacje nagłośnieniowe wykonywane są w technologii 100V i wymagają wzmacniaczy o dużej mocy, producenci oferują 100V wzmacniacze jedno i wielokanałowe, możliwe jest również wykorzystanie niskoimpedancyjnych wzmacniaczy połączonych z transformatorami 100V.

Regulacja głośności może odbywać się w mikserze, wzmacniaczu lub zewnętrznym regulatorze, umieszczonym w pomieszczeniu, na przykład przy łącznikach oświetleniowych.

Dlaczego warto wybrać wzmacniacz od Akustyk.pl?

Oferowane przez nas wzmacniacze przeznaczone są do pracy w trybie ciągłym, gwarantujemy niską awaryjność oraz utrzymanie instalacji w ruchu. Zróżnicowana funkcjonalność i parametry pozwolą na wybór odpowiedniego modelu do każdego projektu według wymagań użytkownika lub inwestora. naturalne brzmienie. Wszystkie produkty objęte są gwarancją.

Pokazuje 1 - 24 z 130 produktów

Wyszukiwarka

Kategorie
Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.