Wzmacniacze

Wzmacniacze zasilają głośniki sygnałem audio o odpowiednio podniesionym napięciu oraz dopasowanej do obciążenia mocy. W systemach niskoimpedancyjnych (2,4,8,16 Ohm) podłączony do wzmacniacza głośnik (zestaw głośników) powinien mieć impedancję odpowiadającą impedancji wzmacniacza lub większą. W systemach 100V (70V) suma mocy podłączonych głośnikó...

Wzmacniacze zasilają głośniki sygnałem audio o odpowiednio podniesionym napięciu oraz dopasowanej do obciążenia mocy. W systemach niskoimpedancyjnych (2,4,8,16 Ohm) podłączony do wzmacniacza głośnik (zestaw głośników) powinien mieć impedancję odpowiadającą impedancji wzmacniacza lub większą. W systemach 100V (70V) suma mocy podłączonych głośników nie powinna przekraczać mocy znamionowej wzmacniacza. W instalacjach nagłośnieniowych często spotyka się wzmacniacze zintegrowane z mikserem audio oraz odtwarzaczem.

Rodzaje wzmacniaczy

Transformatory występujące w instalacjach 100V ograniczają pasmo przenoszenia, jest to akceptowalne w wielu obiektach, jednak najwyższą jakość dźwięku osiągniemy stosując wzmacniacze i głośniki niskoimpedancyjne.

W prostych systemach zastosowanie znajdą wzmacniacze miksujące – są to zintegrowane wzmacniacze z mikserem, często również z odtwarzaczem CD/MP3/USB/SD.

Rozległe instalacje nagłośnieniowe wykonywane są w technologii 100V i wymagają wzmacniaczy o dużej mocy, producenci oferują 100V wzmacniacze jedno i wielokanałowe, możliwe jest również wykorzystanie niskoimpedancyjnych wzmacniaczy połączonych z transformatorami 100V.

Regulacja głośności może odbywać się w mikserze, wzmacniaczu lub zewnętrznym regulatorze, umieszczonym w pomieszczeniu, na przykład przy łącznikach oświetleniowych.

Dlaczego warto wybrać wzmacniacz od Akustyk.pl?

Oferowane przez nas wzmacniacze przeznaczone są do pracy w trybie ciągłym, gwarantujemy niską awaryjność oraz utrzymanie instalacji w ruchu. Zróżnicowana funkcjonalność i parametry pozwolą na wybór odpowiedniego modelu do każdego projektu według wymagań użytkownika lub inwestora. naturalne brzmienie. Wszystkie produkty objęte są gwarancją.

Mniej
Więcej

Wyszukiwarka

Kategorie
Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.