Głośniki systemów maskowania dźwięku

Systemy maskowania dźwięku wykorzystywane są w dwóch celach:

  • podniesienie komfortu pracy
  • zwiększenie prywatności rozmów.

Maskowanie dźwięku to wykorzystanie naturalnej zdolności narządu słuchu do przystosowania się do warunków otoczenia poprzez emisję dźwięku maskującego. Specjalnie ukształtowany szum, emitowany przez odpowiednio dobrane i rozmieszczone głośniki, nie zwraca uwagi osób przebywających w pomieszczeniu – ich słuch adaptuje się do ciągłej obecności sygnału tego typu. Jednocześnie osoby te przestają słyszeć część dźwięków, których poziom jest porównywalny z emitowanym szumem – jest to efekt maskowania akustycznego.

Zmniejszenie ilości dźwięków rozpraszających uwagę pracowników pozytywnie wpływa komfort pracy, zwiększając wydajność i satysfakcję.
Wśród maskowanych dźwięków są również rozmowy prowadzone przez współpracowników. Z tego powodu systemy maskowania dźwięku doskonale sprawdzają się w biurach typu open-space, a zwłaszcza w call-center. Dzięki maskowaniu rozmowa staje się bardziej zrozumiała dla jej uczestników a wyeliminowanie dźwięków sąsiednich rozmów wpływa na poczucie prywatności, zwiększając komfort i zaufanie. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo usłyszenia treści przez niepowołane osoby.

Z technicznego punktu widzenia bardzo istotny jest odpowiedni dobór urządzeń. Procesor – generator sygnału oraz wzmacniacz powinny umożliwić wytworzenie i ukształtowanie szumu oraz zasilenie głośników odpowiednią mocą. Głośniki powinny zapewnić odpowiednio szerokie pasmo przenoszenia by nie zawęzić pasma szumu. Liczba i rozmieszczenie głośników są istotne ze względu na równomierność poziomu szumu w pomieszczeniu; ewentualne zmiany poziomu mogą spowodować problemy z adaptacją słuchu.

Systemy maskowania dźwięku wymagają indywidualnego podejścia, dlatego nie są sprzedawane online w naszej hurtowni. Cena systemów maskowania dźwięku zależy od wielu czynników, w związku z tym zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaprojektują system maskowania dźwięku dla Państwa.

Pokazuje 1 - 6 z 6 produktów
Kategorie
Włączone filtry:
    Producent
    Akceptuje

    Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.