Głośniki systemów maskowania dźwięku

Systemy maskowania dźwięku wykorzystywane są w dwóch celach:
- podniesienie komfortu pracy,
- zwiększenie prywatności rozmów.
Maskowanie dźwięku to wykorzystanie naturalnej zdolności narządu słuchu do przystosowania się do warunków otoczenia poprzez emisję dźwięku maskującego.
Specjalnie ukształtowany szum, emitowany przez odpowiednio dobrane i rozmieszczone głośniki, nie zwraca uwagi osób przebywających w pomieszczeniu – ich słuch adaptuje się do ciągłej obecności sygnału tego typu. Jednocześnie osoby te, przestają słyszeć część dźwięków, których poziom jest porównywalny z emitowanym szumem – jest to efekt maskowania akustycznego.
Zmniejszenie ilości dźwięków rozpraszających uwagę pracowników, pozytywnie wpływa napoczęcia komfortu, zwiększając wydajność i satysfakcję.
Wśród maskowanych dźwięków są również rozmowy prowadzone przez współpracowników. Z tego powodu systemy maskowania dźwięku doskonale sprawdzają się w biurach typu open space a zwłaszcza w call center. Dzięki maskowaniu rozmowa staje się bardziej zrozumiała dla jej uczestników, wyeliminowanie dźwięków sąsiednich rozmów wpływa na poczucie prywatności, zwiększajac komfort i zaufanie. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo usłyszenia treści przez niepowołane osoby.
Z technicznego punktu widzenia bardzo istotny jest odpowiedni dobór urządzeń. Procesor – generator sygnału oraz wzmacniacz powinny umożliwić wytworzenie i ukształtowanie szumu oraz zasilenie głośników odpowiednią mocą.
Głośniki powinny zapewnić odpowiednio szerokie pasmo przenoszenia by nie zawęzić pasma szumu. Liczba i rozmieszczenie głośników są istotne ze względu na równomierność poziomu szumu w pomieszczeniu, ewentualne zmiany poziomu mogą spowodować problemy z adaptacją słuchu.
Systemy maskowania dźwięku wymagają indywidualnego podejścia, dlatego nie są sprzedawane online w naszej hurtowni. Cena systemów maskowania dźwięku zależy od wielu czynników, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaprojektują system maskowania dźwięku dla Państwa.
Pokazuje 1 - 5 z 5 produktów
 • M1000
  producent: ATLAS
  dostępność: Dostępny na zamówienie

  Głośnik systemu maskowania dźwięku 8 cali 70,7V-4W, kwadratowy, czarny

 • M1000R-W
  producent: ATLAS
  dostępność: Dostępny na zamówienie

  Głośnik systemu maskowania dźwięku 8 cali 70,7V-4W, okrągły, biały

 • M1000-W
  producent: ATLAS
  dostępność: Dostępny na zamówienie

  Głośnik systemu maskowania dźwięku 8 cali 70,7V-4W, kwadratowy, biały

 • TSD-ZDC
  producent: ATLAS
  dostępność: Dostępny na zamówienie

  Dzielnik/sumator impedancji 4x4

 • M1000R
  producent: ATLAS
  dostępność: Dostępny na zamówienie

  Głośnik systemu maskowania dźwięku 8 cali 70,7V-4W, okrągły, czarny

Kategorie
Akceptuje

Nasza strona używa ciasteczek do przechowywania pewnych informacji na Twoim komputerze. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatnościMożesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.